My się zimy nie boimy

ferie3Zimowe szaleństwa na sankach, bitwy na śniegowe kule, seans w kinie, masterchef ,wizyta w Capeli Gedanensis oraz lekcja muzealna w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska – tak uczestnikom zimowiska organizowanego w naszej szkole upłynął pierwszy tydzień ferii. Atrakcji było co niemiara. Każdy na pewno znalazł coś dla siebie. Oprócz wyjść poza teren szkoły, wychowawcy organizowali zajęcia tematyczne: gry i zabawy na sali gimnastycznej, taneczne, plastyczne, muzyczne.

Pogoda była wręcz bajkowa, mogliśmy nareszcie wykorzystać nasze szkolne sanki i poszaleć na śniegu. W Muzeum Historycznym Miasta Gdańska zamieniliśmy się w detektywów i podążaliśmy tropem zagadek, po rozwiązaniu których odkryliśmy wspaniałą skrzynię ze słodkimi skarbami. Dzieciakom najbardziej zapadła w pamięć wizyta w Capeli Gedanensis. Artyści zorganizowali wspaniały koncert i warsztaty rytmiczno – wokalne, które zakończył słodki poczęstunek. Mieliśmy też okazję zwiedzić gmach Capeli i zajrzeć do wszystkich zakamarków, niedostępnych na co dzień dla zwiedzających.Gratką dla łakomczuchów był szkolny masterchef, podczas którego zajadaliśmy się samodzielnie zrobionym popcornem, goframi i ciepłymi kanapkami.

Galeria…