Projekt edukacyjny „Tydzień zdrowej stopy”

W pierwszej połowie stycznia bieżącego roku nauczyciele gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej przeprowadzili w naszej szkole projekt edukacyjny „TYDZIEŃ ZDROWEJ STOPY”. Akcją zostali objęci wszyscy uczniowie klas I, II, III. Na parterze zorganizowano wystawę ilustracji na temat zdrowej i wadliwej stopy oraz cech zdrowego obuwia.  Na zajęciach gimnastyki korekcyjnej przeprowadzono pogadanki na bazie prezentowanych ilustracji. Klasy drugie wykonały odbitki stóp.

Na ich podstawie nauczyciele prowadzący dokonali pomiaru stopnia wysklepienia stóp uczniów. Zajęcia gimnastyki korekcyjnej wypełniły ćwiczenia i zabawy przeciw płaskostopiu. Zespół instruktorów gimnastyki korekcyjnej opracował zestaw ćwiczeń domowych dla dzieci z płaskostopiem. Otrzymały go wszystkie potrzebujące dzieci. Zostały one również zaproszone na AKTYWNE PRZERWY, na których odbył się instruktaż ćwiczeń przeciw płaskostopiu z zastosowaniem różnego sprzętu. Dla rodziców przygotowano materiały edukacyjne, które cały miesiąc były udostępnione na parterze w naszej szkole.

Galeria…