Poznajemy zawody naszych rodziców

W piątek, 9 czerwca uczniowie  z II a  wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach. Odwiedziła ich mama koleżanki, która pracuje w laboratorium kryminalistycznym. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób wprowadził dzieci w tajniki swojej pracy. Uczniowie najpierw przeszli krótkie szkolenie, jak należy zachować się w miejscu przestępstwa, na co trzeba zwracać uwagę, a potem prowadzili czynności na miejscu włamania…w naszej klasie.

Niczym prawdziwi policjanci z Wydziału Kryminalnego w specjalnych strojach zabezpieczali odciski butów, palców i pozostawione przez włamywaczy przedmioty. Dowiedzieli się jak pobierać materiał do badan genetycznych i przeprowadzali różne doświadczenia. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa w zajęciach z kryminalistyki. Spotkanie wywarło na dzieciach ogromne wrażenie i na długo zostanie w ich pamięci.

Galeria…