Zwinne liczby

grupa uczniów na sali gimnastycznej31.05.2019 r. w naszej Szkole odbył się I Konkurs Matematyczno – Sprawnościowy „Zwinne liczby”. W konkursie wzięły udział pięcioosobowe drużyny z klas szóstych. Konkurs składał się z 7 zadań w których oprócz rozwiązywania zadań i łamigłówek  matematycznych trzeba było skakać na skakance, rzucać piłką do kosza, wykonać slalom tocząc piłeczkę kijem do unihokeja, przejść toe przeszkód z woreczkiem na głowie, trafiać do celu oraz zbijać kręgle.

Natomiast 8 zadanie polegało na przygotowaniu przez klasę plakatu z hasłem konkursu. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwało jury (p. Elżbieta Wojciechowska, p. Iwona Kowalczuk oraz p. Bartosz Pianowski).

I miejsce zajęła klasa 6 B,

II miejsce wywalczyła klasa 6C,

III miejsce zdobyła drużyna z klasy 6 A,

IV miejsce z niemniejszym zaangażowaniem zajęła klasa 6 D.

Wszyscy zawodnicy za dużą wiedzę, wysoką sprawność fizyczną połączoną z wysiłkiem intelektualnym oraz uczciwą rywalizację otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy na apelu który odbędzie się 18.05.2019 r. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Skład zwycięskiej drużyny to: Małgorzata Puzio, Kinga Templer, Ida Żuralska, Roksana Morawczyńska, Amelia Gąsienica-Jędrzejczyk.

Organizatorem konkursu i autorem scenariusza był p. Bartosz Pianowski.