Złote Szkoły NBP

Dzisiaj klasa 8C uczestniczyła w spotkaniu z p. Wiktorem Kamińskim – dyrektorem Oddziału Okręgowego NBP w Gdańsku w ramach programu „Złote szkoły NBP”, którego tematem przewodnim w tym roku są finanse osobiste. Złote Szkoły NBP” to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

Dzięki udziałowi w akcji uczniowie stają się Ambasadorami Edukacji Ekonomicznej i zdobywają wiedzę z zakresu finansów i przedsiębiorczości. Natomiast szkoły wspierając rozwój kompetencji finansowych młodego pokolenia zyskują pozycję lidera w upowszechnianiu edukacji ekonomicznej.

Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się:

– jak funkcjonuje i jaką rolę pełni NBP jako instytucja państwowa,

– czym są finanse osobiste,

– jak bezpiecznie zarządzać swoimi finansami i na co zwracać uwagę aby nie paść ofiarą oszustwa,

– jakie są korzyści z oszczędzania i jak mądrze inwestować pieniądze,

– jak zadbać o swoją przyszłość finansową.

– gdzie należy szukać sprawdzonych informacji na temat finansów.

Spotkanie z ekspertem było pełne cennych wskazówek, lecz temat jest tak szeroki, że pozostało jeszcze wiele kwestii do których wrócimy. Na zakończenie otrzymaliśmy zaproszenie do gdańskiego oddziału NBP na ciekawe lekcje stacjonarne. Niestety z tym trzeba będzie zaczekać na zakończenie pandemii.