Zawody wioślarskie

Grupa uczniów z naszej szkoły z dyplomamiPomorska Federacja Sportu wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym 6-ka oraz Gdańskim Klubem Wioślarskim Drakkar zaprosiła uczniów gdańskich szkół na otwarte mistrzostwa szkół podstawowych – klas 7 i 8 w czwórkach wioślarskich typu „C”.

Udział w zawodach miał na celu urozmaicenie codziennych zajęć wychowania fizycznego o nowe formy ruchu zazwyczaj niedostępne dla większości szkół oraz ich uczniów, a także pokazał urok szlachetnej dyscypliny jaką jest wioślarstwo i jednocześnie zaznajomił dorastających Gdańszczan z przepięknymi szlakami wodnymi, które nie zawsze są znane ich mieszkańcom. Pływanie całą osadą na wyczynowych łodziach wioślarskich okazało się niełatwym wyzwaniem.

Nasza szkoła zaprezentowała się wyśmienicie i zajęła pośród dziewięciu rywali zaszczytne II miejsce tuż za Szkołą Mistrzostwa Sportowego nr 94. Największy sukces odniosły dziewczęta klas VII, które zwyciężyły w swojej kategorii wiekowej. Na III miejscu w biegu finałowym dopłynęły ich rok starsze koleżanki z klas VIII. Starsi chłopcy z klas VIII na ostatnich metrach wyścigu utracili pozycję medalową i ostatecznie ukończyli rywalizację w finale na miejscu IV. W biegach finałowym  nie wzięli udziału jedynie chłopcy z klas VII, którzy ukończyli regaty na biegu półfinałowym. Gratulujemy naszej reprezentacji II miejsca w klasyfikacji drużynowej gdańskich szkół!