Wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Gdańsk w legendzie”

15 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się II Wojewódzki Konkurs Wiedzy „Gdańsk w legendzie”. Do konkursu przystąpiło 42 uczniów klas II i III szkół podstawowych województwa pomorskiego. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat wybranych legend gdańskich. Po rozwiązaniu testu konkursowego dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Następnie wszyscy „znawcy legend” wzięli udział w prezentacji, którą poprowadził znany przewodnik gdański Pan Aleksander Masłowski. Uczniowie wysłuchali kilku legend gdańskich i dowiedzieli się, jak powstaje legenda. Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród i dyplomów  uczestnikom konkursu z rąk dyrektora SP nr 47 Pani Barbary Deptały oraz Dyrektora Biura Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Gdańsku Pana Łukasza Richter.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie, a laureatom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok!

Laureaci konkursu:

Majewski Jakub  – SP 8 Gdańsk/ 38 p.

Barejko Maja – ZKPiG Kolbudy / 37 p.

Kozłowski Mateusz – SP 47 Gdańsk/ 37 p.

Szyłejko Mateusz – ZSPiG Czeczewo / 36,5 p.

Wyróżnienia:

Barczewska Zuzanna – SP 52 Gdańsk/ 36 p