Wymiana polsko-niemiecka Gdańsk-Rendsburg 2017/18

przygotowanie słownika 3We wrześniu 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 47 rozpoczęli projekt pt. „Wymiana polsko-niemiecka”. W projekcie bierze udział 16 uczniów klas VII. Niemiecką szkołą partnerską stała się Helene – Lange – Gymnasium z miasta Rendsburg. Pierwszym etapem naszego projektu było poznanie uczniów ze szkoły w Niemczech.

Aby tego dokonać polscy uczniowie wzięli udział w mini projektach: wymienili się korespondencją i mailami, a  w okresie Świąt Bożego Narodzenia stworzyli „Polsko-Niemiecki Słowniczek Świąteczny” (Deutsch-Polnisches Weihnachtswörterbuch”) oraz nagrali i zaśpiewali niemiecką piosenkę świąteczną „In der Weihnachtsbäckerei”.

W maju 2018 r. uczniowie z Gdańska, w ramach projektu, będą gościć w swoich domach uczniów z Rendsburga. Na czas pobytu grupy niemieckiej zaplanowane są różnego rodzaju wyjścia i atrakcje. Nie zabraknie również dnia w szkole i lekcji specjalnie przygotowanych na tą okazję.

Rewizyta grupy polskiej w Niemczech planowana jest na wrzesień 2018r. Wtedy uczniowie z Gdańska będą mogli zobaczyć jak mieszkają i żyją ich niemieccy koledzy.

Projekt wymiany jest dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Prowadzeniem projektu zajęły się Panie Agnieszka Wolińska-Prusik, nauczycielka języka niemieckiego oraz Marta Szczucka –  nauczycielka języka angielskiego.

Galeria…