Warsztaty Koła Pierwszej Pomocy HOPR w Radosnym Zakątku

Ekipa ratunkowa z Koła HOPR ponownie przeprowadziła warsztaty z pierwszej pomocy. Tym razem zawędrowaliśmy do pobliskiego przedszkola Radosny Zakątek, aby przeszkolić aż 3 grupy przedszkolaków. Mali kursanci dowiedli, że wiek nie ma znaczenia i nawet przedszkolaki radzą sobie ze sprawdzeniem przytomności i oddechu, udrożnieniem dróg oddechowych, ułożeniem w bezpiecznej pozycji, wezwaniem pomocy, temblakiem, a nawet z RKO.

Każdy przeszkolony przedszkolak jest teraz super bohaterem i ma teraz super moc udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola Radosny Zakątek za zaproszenie. Na następne warsztaty do kolejnego przedszkola ekipa ratunkowa SP 47 wybiera się w styczniu.

Galeria…