VI edycja Ligi Gier Planszowych rozpoczęta!

22 października w Gdańskim Autonomicznym Gimnazjum rozpoczęła się VI edycja Planszowej Ligi Gier Szkół Podstawowych. Liga ma charakter turnieju międzyszkolnego – w tegorocznej edycji swój udział zgłosiło osiem szkół z Gdańska. W kolejnych czterech spotkaniach uczniowie rozgrywają wybrane gry planszowe, zaś awans do finału uzyskują cztery najlepsze drużyny.

Pierwszą grą, z  która zmierzyli się nasi reprezentanci, był Splendor. Po doskonałej rundzie I nasza drużyna zdobyła 12 punktów, niestety II runda wypadła znacznie gorzej. W efekcie uplasowaliśmy się na IV miejscu i w następnych rozgrywkach będziemy zmuszeni walczyć o  miejsce w finale. Trzymajcie kciuki za naszych chłopaków już 5 listopada!

Galeria…