Twórczy Konstruktor LEGO 2020

Tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Konstruktorskiego „Twórczy Konstruktor LEGO 2020 r.” odbyła się pod hasłem „ZAŚLUBINY POLSKI Z MORZEM” w celu uczczenia setnej rocznicy zaślubin Polski z Bałtykiem oraz powrotu Pomorza w granice Polski. III edycja konkursu adresowana była do uczniów klas drugich oraz trzecich. Wzięło w niej udział 13 dwuosobowych zespołów wyłonionych w drodze klasowych eliminacji. Naszym uczniom udało się wyczarować z klocków LEGO zarówno elementy krajobrazu Pomorza, jak i wydarzenia historyczne związane z Pomorzem. Jury w niełatwym zadaniu wyłonienia zwycięzców brało pod uwagę ogólne wrażenia estetyczne, kreatywność, technikę wykonania oraz nawiązanie do hasła konkursu. W konkursie zwyciężył zespół Kuby i Ignasia z klasy II C zdobywając tytuł Twórczego Konstruktora LEGO 2020 roku. Drugie miejsce zdobył zespół Zosi i Szymona, a trzecie miejsce zajęła budowla stworzona przez zespół Szymka i Mateusza również z klasy II C. Dodatkowo wyróżniono budowle Ani i Tosi z klasy III C oraz Zosi i Malwiny z klasy III A. Nagrody czekają! Wszystkim zespołom dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłowości. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Galeria…