Turniej piłki koszykowej dla szkół podstawowych

12 kwietnia 2016 roku w hali sportowej Gimnazjum nr 3 w Gdańsku odbył się Turniej Piłki Koszykowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Na parkiecie spotkało się 7 zespołów okolicznych szkół. Naszą placówkę reprezentowało 23 uczniów tworzących 3 zespoły ( zespół dziewcząt klas piątych, dziewcząt klas szóstych i chłopców klas piątych i szóstych ). Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”.

Dziewczęta klas V po przegranych meczach zajęły III miejsce, a klasy VI z łatwością pokonały rywalki i uplasowły się na I pozycji. Chłopcy klas V i VI wygrali z Pozytywną Szkołą Podstawową, przegrali niestety pozostałe dwa mecze i ostatecznie zajęli III miejsce w turnieju. Najwięcej punktów w rozgrywkach zdobyli Wiktoria Baczyńska i Szymon Parzych. Na uroczystym podsumowaniu przemówił Dyrektor Gimnazjum, który wręczył szkołom puchary. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale.

Gratulujemy naszym reprezentantom udziału, wyników sportowych i przestrzegania zasad fair-play.

Wyniki turnieju

dziewczęta:

I MSC. SP 47 – KLASY VI

II MSC. SP 12

III MSC. SP 47 – KLASY V

chłopcy:

I MSC. SP 12

II MSC. SP 8

III MSC. SP 47

IV MSC. SP POZYTYWNA

Galeria…