Trening wioślarski na wodzie

19 czerwca 2017 roku 15 dziewcząt klas VI odwiedziło przystań wioślarską klubu sportowego AZS AWFIS GDAŃSK przy ul. Siennickiej 5. Uczennice zwiedziły przystań sportów wodnych. Poznały kadrę trenerską oraz młodych zawodników sekcji wioślarskiej, absolwentów naszej szkoły. Dziewczęta zapoznały się ze sprzętem sportowym, zwyczajami i zasadami bezpiecznego użytkowania łodzi wioślarskich.

Pod opieka starszych kolegów i w asyście trenerki pani Moniki Myszk ( srebrnej medalistki Mistrzostw Świata) pierwszy raz w życiu siadły na wyczynowych łodziach i wiosłowały. Zmaganiom z wodą, wiatrem i niełatwym w użytkowaniu sprzętem sportowym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Po trzech godzinach dobrej zabawy, aktywnego wypoczynku uczennice bezpiecznie powróciły do szkoły bogatsze w nowe doświadczenia, wiedzę o sporcie i praktyczne umiejętności. Połowa uczestniczek wycieczki chce ponownie wrócić nad wodę i próbować swoich sił w tym pięknym lecz niełatwym sporcie.