Szkolne Święto Książki

Głównym celem tygodnia z książką trwającego od 22-26 maja było promowanie książki wśród dzieci. W całej szkole wisiały hasła promujące czytelnictwo oraz słynne cytaty o książce sławnych myślicieli. Atrakcją była też wystawiona księga dla rodziców i dzieci, na której można było wypisać tytuł i autora rekomendowanej książki. Zorganizowana została także wizyta w szkolnej bibliotece.

Nasza bibliotekarka zaprezentowała nowe zasoby biblioteki oraz omówiła zasady jej funkcjonowania. Podsumowaniem Tygodnia z Książką było uroczyste spotkanie zatytuowane Dzień Postaci z Bajek, które odbyło się 26 maja w sali gimnastycznej. Tego dnia większość uczniów klas młodszych przybyła do szkoły  przebrana za bohaterów literackich. Uroczystość uświetniły dwa przedstawienia, adaptacja sceniczna znanej dzieciom baśni pt. "Kopciuszek" przygotowana przez klasę IB i Panią M. Sowę oraz inscenizacja baśni pt. "Świniopas" w wykonaniu uczniów klas II uczęszczających na zajęcia kółka teatralnego Pani E. Działyńskiej. Po przedstawieniach zostały także rozstrzygnięte wcześniej ogłoszone konkursy. Konkurs na książkę pt. "Księga klasy…" wygrała klasa III B. Konkurs na najliczniej i najciekawiej przebraną za postacie z bajek klasę wygrała klasa I A. Laureatom zostały wręczone dyplomy i nagrody.

Galeria…