Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego pt. „Kałużochlapy i inne dziwadła”

21 lutego w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO w dużej świetlicy odbyły się Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego pt. "Kałużochlapy i inne dziwadła". Zadaniem biorących udział w konkursie uczniów była recytacja jednego, dowolnie wybranego utworu autorstwa Natalii Usenko. Celem konkursu było kształcenie wrażliwości literacko-językowej, upowszechnianie kultury słowa, kształtowanie umiejętności sprawnego posługiwania się wierszowanymi formami literackimi w mowie oraz pobudzanie twórczych poszukiwań repertuarowych.

Spośród uczniów klas II i III biorących udział w konkursie wyłoniono trzech reprezentantów naszej szkoły. Na kolejnym etapie konkursu w Bibliotece Miejskiej naszą szkołę reprezentować będą :

Zuzanna Cieślak z klasy III A

Maja Rogozińska z klasy III B

Iga Hoffmann z klasy III D

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział  i gratulujemy ogólnego wyrazu artystycznego. Naszym reprezentantkom życzymy powodzenia na kolejnym etapie!

Galeria…