Świetlicowa akademia higieny

W ramach akademii higieny odwiedziła nas szkolna pielęgniarka, która przeprowadziła zajęcia na temat istoty czystyh rąk i zębów. Obejrzeliśmy prezentację na temat próchnicy zębów. Mogliśmy również uczestniczyć w warsztatach, na których ćwiczyliśmy prawidłowy schemat mycia rąk a także zębów. Ciekawe były również eksperymenty obrazujące rozprzestrzenianie się groźnych mikrobów na naszych rękach.

Na zakończenie zajęć wszyscy robiliśmy pracę plastyczną „Wirusy i bakterie oczami dziecka” oraz powtórzyliśmy wszystkie informacje. Dyplom świetlivowej akademii higieny otrzymała Kinga J. kl. IIE. Przeprowadzone zajęcia z pewnością przyczyniły się do wzrostu świadomości dzieci, a także pomogły im wyrobić nawyki odpowiedniego mycia rąk oraz zębów.

Galeria…