Spotkanie z absolwentkami

W środę, 15 marca 2017 r. uczniowie klasy V c gościli dwie  absolwentki naszej szkoły – Panią Annę Bylec i Panią Ninę Czerwińską. Pani Anna jest z zawodu architektem, a Pani Nina – stomatologiem. Spotkanie było dla piątoklasistów niezwykle ciekawe, gdyż obie Panie uczęszczały do „czterdziestej siódmej” aż 50 lat temu. Doskonale pamiętają  SP 47 z tamtych lat i z sentymentem opowiadały o ówczesnych szkolnych zwyczajach, o ogromnym szacunku do nauczycieli, o przyjaźniach, które przetrwały do dziś.

Pani Anna ciepło wspominała swych nauczycieli, którzy uczniom we wszystkim chętnie pomagali, chociaż klasy liczyły wtedy nawet 50 osób! Na koniec dzieci obejrzały stare fotografie, dyplomy, świadectwa szkolne.