Spotkanie z absolwentem w IIIe

W ostatni dzień marca do klasy IIIe zawitał niecodzienny gość – absolwent naszej szkoły. Pan Janusz Lenz był uczniem SP 47 w latach 1967 – 1975. Gość z dużą cierpliwością odpowiadał na liczne pytania. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat życia uczniów naszej szkoły w tamtych latach. Szkoły były ośmioklasowe, a na każdym poziomie były klasy „a” i „b” w jednym tylko roczniku była klasa „c”.

Uczniów obowiązywały mundurki i tarcze, a także, tak jak dzisiaj, obuwie zmienne. Uczniowie należący do harcerstwa, zamiast mundurku szkolnego mogli nosić mundur harcerski.

P. Janusz wspominał swojego wychowawcę p. Paczoskiego oraz przedmioty, których się wtedy uczył. Do ulubionych zaliczył przysposobienie obronne, do tych mniej lubianych – chemię. Wspominał również ogródek przyszkolnych (na miejscu dzisiejszego parkingu), w którym pracowali uczniowie od 6 klasy. Ciekawostką dla uczniów 3e był ówczesny system oceniania – w skali 2 – 5 oraz dziwna ocena – trója „na szynach”.

Galeria…