Smoczymi łodziami przez Gdańsk

Kolejna  impreza zorganizowana 01.04.2017 z  okazji 60 – lecia minęła w fantastycznej atmosferze. Tym razem grupa uczniów wraz z rodzicami odbyła rejs smoczymi  łodziami po Gdańsku. Mieliśmy okazję obejrzeć nasze miasto z perspektywy wody, co okazało się fascynujące. Przepłynęliśmy tzw. Dużą Pętlę Opływem Motławy.

Wyprawa rozpoczęła się na Przystani Wioślarskiej AZS AWFiS. Nasza trasa wiodła Martwą Wisłą pod Mostem Siennickim, później wzdłuż Nabrzeża Flisaków, gdzie podziwialiśmy scenerię portu z  ogromnymi holownikami oraz kutrami rybackimi. Następnie tuż za wąskim pasem lądu zwanym Polskim Hakiem, trasa  odbiła ostro w lewo i wpłynęliśmy w Motławę mogąc podziwiać gdańską Starówkę. Dotykaliśmy, a nawet  pukaliśmy w stalowe poszycie kadłuba statku Sołdek. Machaliśmy przechodniom na Długim Pobrzeżu, dla których staliśmy się atrakcją turystyczną, dopłynęliśmy do Kamiennej Śluzy i wpłynęliśmy na Opływ Motławy, który jest pozostałością po dawnych fosach miejskich, następnie dopłynęliśmy do kolejnej  śluzy przeciwpowodziowej na wysokości ul Elbląskiej, która na szczęście okazała się otwarta. Do przystani dotarliśmy po około 2 godzinach wiosłowania bardzo zadowoleni z wyprawy.

Galeria…