Ślubowanie klas pierwszych

Jak co roku, 14 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 wystąpieniem dyrektor szkoły pani Barbary Deptały, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Barbara Deptała w towarzystwie wychowawców klas. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Kaszubskiej Brygady WOP w Gdańsku. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Kochane Pierwszaki!
Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami i życzymy Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jesteśmy przekonane, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością.
Mamy nadzieję, że mimo obostrzeń związanych z czasem pandemii wydarzenie to na długo zostanie w Waszej pamięci.
Wychowawczynie:
kl. I a – Mariola Wyrzykowska
kl. I b – Maria Wardyn
kl. I c – Krystyna Gołębiewska
zobacz zdjęcia