Rodzinne warsztaty Koła Pierwszej Pomocy HOPR

Ekipa ratunkowa z Koła HOPR w grudniowy wieczór zorganizowała w szkole dla swoich najbliższych pierwsze warsztaty z cyklu "Najwięcej mocy jest w pierwszej pomocy". Tym razem to uczniowie wcielili się w rolę wymagających instruktorów dla zaproszonych kursantów. Zaproszeni zostali nie tylko rodzice, w warsztatach brały udział aż trzy pokolenia.

Mamy, ojcowie, babcia, starsze rodzeństwo, kuzynostwo, a nawet dwa przedszkolaki, wszyscy dowiedli, że udzielania pierwszej pomocy nauczyć się może każdy, bez względu na wiek, czy siłę własnych mięśni. Każdy, który tylko spróbuje poćwiczyć pierwszą pomoc jest super bohaterem i ma super moc. Bez problemu radzi sobie ze sprawdzeniem przytomności i oddechu, udrożnieniem dróg oddechowych, ułożeniem w bezpiecznej pozycji, tamowaniem krwotoku, złamaniem, resuscytacją krążeniowo-oddechową, a nawet defibrylacją. Na następne warsztaty ekipa ratunkowa wymyśli nowe pozoracje, aby poszerzyć zakres działań ratowniczych. Za przybycie i wspólną naukę przez zabawę serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Galeria…