Poznajemy zawody naszych rodziców

24 maja uczniowie klasy II a odwiedzili Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej, na którym pracuje tata naszej uczennicy. Dzieci zwiedziły sale wykładowe i warsztaty, w których studenci i ich opiekunowie realizują swoje projekty. Poznały różne mechanizmy i urządzenia. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła maszyna "słoń", którą zaprojektował i skonstruował tata ich koleżanki.

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali dyplom "Małego Inżyniera". Później na Wydziale Chemii uczniowie wzięli  udział w warsztatach „Odpady –żyła złota”  i  w zajęciach laboratoryjnych „Mikro-świat, zobaczyć to co niewidoczne” na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska. Wizyta  na Politechnice Gdańskiej  była bardzo interesująca i pouczająca.

Galeria…