Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w SP47

4 marca 2020 roku do SP47 zawitała grupa uczniów z Helene-Lange Gymnasium z miasta Rendsburg. Niemiecka młodzież wraz z opiekunami została zaproszona do Gdańska w ramach projektu wymiany polsko-niemieckiej. Organizatorki wymiany – panie Agnieszka Wolińska-Prusik i Anna Wódkowska dołożyły wszelkich starań, aby program spotkania był różnorodny i ciekawy zarówno dla niemieckich jak i polskich uczniów.

Po przywitaniu gości na lotnisku w Rębiechowie, uczniowie udali się do domów swoich polskich gospodarzy. Właściwy program rozpoczął się następnego dnia w czwartek rano, wycieczką do Malborka. W piątek uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Mieli możliwość zwiedzenia wystawy i w dwóch mniejszych grupach uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Kolejne dwa dni (weekend)  zaplanowane były w całości przez rodziców gospodarzy. Uczniowie spędzili ten czas z rodzinami, byli na wystawach, trampolinach, w parkach i innych urokliwych miejscach Trójmiasta. W poniedziałek młodzież rywalizowała  na kręgielni U7, pozostały dzień spędziliśmy na Starym Mieście, gdzie uczniowie, za pomocą swoich smartphonów, zagrali w polsko-niemiecką grę miejską. We wtorek udaliśmy się na stadion Energa i tam odwiedziliśmy Escape Rooms oraz zwiedziliśmy stadion z przewodnikiem anglojęzycznym. Przedostatni dzień wymiany zakończył się obiadem w restauracji Panorama w Zieleniaku, podczas którego mieliśmy możliwość podsumowania naszego spotkania, podziękowania organizatorom oraz obejrzenia zdjęć i filmików z minionego tygodnia. Następnego dnia, ok. 9.00 rano pożegnaliśmy naszych niemieckich gości, życząc im „Gute Reise!” Cały projekt wymiany okazał się wielkim sukcesem dzięki wsparciu dyrekcji szkoły, rodzicom uczniów biorących udział w wymianie oraz zaangażowanym nauczycielom SP47. Finansowo i merytorycznie wspierała nas Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Serdecznie dziękujemy!

Galeria…