Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w SP47

Jeszcze niedawno, bo 20. 05. do SP47 zawitała grupa uczniów z Helene-Lange Gymnasium z miasta Rendsburg. Niemiecka młodzież wraz z opiekunami została zaproszona do Gdańska w ramach projektu wymiany polsko-niemieckiej. Organizatorki wymiany – panie Agnieszka Wolińska-Prusik i Mara Szczucka dołożyły wszelkich starań, aby program spotkania był różnorodny i ciekawy zarówno dla niemieckich jak i polskich uczniów.

Po przywitaniu gości z Niemiec, w niedzielę wieczorem, uczniowie udali się do domów swoich polskich gospodarzy. Właściwy program rozpoczął się w poniedziałek rano, przywitaniem z Panią Dyrektor Barbarą Deptałą. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych. Mieli możliwość poznać się lepiej podczas gier i zabaw integracyjnych, a następnie zostali podzieleni na dwie mniejsze grupy i udali się na muzykę, informatykę oraz wychowanie fizyczne. Kolejny dzień zaplanowany był w całości nad wodą. Młodzież wzięła udział w pikniku żeglarskim w Gdańskim Klubie Morskim LOK, gdzie mogła skorzystać z różnego rodzaju wodnych atrakcji, zjeść kiełbaskę z grilla i nauczyć się współpracy w grupie. Środę spędziliśmy na Starym Mieście, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po znanych i nieznanych rejonach gdańskiej starówki. Na zakończenie dnia uczniowie, za pomocą swoich smartphonów, zagrali w polsko-niemiecką grę miejską. W czwartek udaliśmy się na stadion Energa i tam odwiedziliśmy Escape Rooms oraz zwiedziliśmy stadion z przewodnikiem anglojęzycznym. Przed ostatni dzień wymiany rozpoczął się w kręgielni, natomiast zakończył podwieczorkiem w szkole, podczas którego mieliśmy możliwość podsumowania naszego spotkania, podziękowania organizatorom oraz obejrzenia zdjęć i filmików z minionego tygodnia. Bardzo wcześnie, bo ok. 6.00 rano pożegnaliśmy naszych niemieckich gości, życząc im „Gute Reise!” Teraz z niecierpliwością czekamy na wrzesień, kiedy to udamy się z rewizytą do Rendsburga aby poznać realia życia codziennego naszych zachodnich sąsiadów i ponownie poćwiczyć języki obce J Cały projekt wymiany okazał się wielkim sukcesem dzięki wsparciu dyrekcji szkoły, rodzicom uczniów biorących udział w wymianie oraz zaangażowanym nauczycielom SP47. Finansowo i merytorycznie wspierała nas Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Serdecznie dziękujemy!

Galeria…