Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

pasowanie na czytelnikaSzanowni Rodzice uczniów klasy pierwszej!

Cieszymy się, że Państwa dzieci już wkrótce (25 X 2017) staną się czytelnikami biblioteki szkolnej i będą mogły samodzielnie korzystać ze zbiorów, wybierać książki do czytania i miło spędzać czas w bibliotece.  Zawsze będą mogły liczyć na pomoc nauczycieli bibliotekarzy.

Prosimy o stworzenie w domu właściwej atmosfery, która będzie sprzyjać wyrobieniu nawyku czytania u dziecka. Zarówno Państwu jak i nam zależy, aby dziecko nauczyło się dobrze czytać i z czytania potrafiło czerpać przyjemność. Czytanie obok liczenia i pisania jest jedną z trzech najważniejszych i podstawowych umiejętności. Dziecko, które zdobędzie tę umiejętność, jest przygotowane do zdobywania informacji, przyswajania wiedzy i na pewno da sobie radę
w starszych klasach i w ogóle w życiu. Pamiętajmy, że nawet korzystanie z komputera i Internetu uwarunkowane jest opanowaniem umiejętności sprawnego czytania.

Bardzo chciałybyśmy, jako nauczyciele bibliotekarze w Szkole Podstawowej nr 47, zapewnić naszym uczniom a Państwa dzieciom możliwość czytania nowych i czystych książek. Jednak uwarunkowania finansowe szkoły nie umożliwiają systematycznej wymiany zniszczonych i starych pozycji na nowe. W naszym wspólnym interesie jest więc dbanie o posiadany księgozbiór, by służył nam dobrze jak najdłużej.

Jednym ze sprawdzonych sposobów ochrony książek przed zniszczeniem jest używanie przez czytelników teczek do przenoszenia książek z biblioteki do domu, z domu do biblioteki. Zwracamy się z prośbą do Państwa o zaopatrzenie swoich dzieci w biblioteczną teczkę tekturową lub plastikową.

Rodzice mają ogromny wpływ na postawy swoich dzieci i gdy wraz z nauczycielami bibliotekarzami i innymi nauczycielami będą zachęcać uczniów do systematycznej lektury, efekt powinien być zadowalający dla wszystkich zainteresowanych.

Liczymy na Państwa współpracę z biblioteką szkolną i życzymy wiele radości podczas wspólnego czytania z dzieckiem.

Barbara Pieczka, Katarzyna Filińska
nauczyciele bibliotekarze