Pasowanie na ucznia 2015

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku już są pełnoprawnymi uczniami! Dnia 14 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego. Uczyły się wierszy, piosenek, tańca; wytrwale uczestniczyły w próbach.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość Rodziców oraz zaproszonych gości: funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Panią Dyrektor Przedszkola „Radosny Zakątek” Barbarę Budzan-Piekarę, wychowawców, nauczycieli i uczniów.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku, a następnie kpt. Jarosław Rywalski i Pani  Dyrektor SP nr 47 Barbara Deptała dokonali ceremonii pasowania. Dzieci otrzymały legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.
Po uroczystości nowo przyjęci do społeczności szkolnej pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Galeria…