Pasowanie na Czytelnika w klasach pierwszych- kolejne klasy

W dniu 17 marca oraz po nauczaniu zdalnym 19 maja, w bibliotece szkolnej  odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie klasy 1c oraz 1a i 1b wysłuchali z uwagą informacji o bibliotece i o czytelni multimedialnej. Aktywnie uczestniczyli w pogadance o potrzebach i prośbach książki. Pomyślnie przeszli test gotowości zostania czytelnikiem i otrzymali rangę Czytelnika.

Następnie dzieci otrzymały pakiet upominków. Między innymi były to Wyprawki Czytelnicze, które biblioteka otrzymała w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Pierwszoklasiści zostali zaproszeni do czytania samodzielnego oraz z udziałem najbliższych w swoich domach. Na zakończenie dzieci otrzymały materiały do wykonania  plakatu pt „Bajkowy Świat Małego Czytelnika”, podsumowującego dzisiejsze wydarzenie. Po samodzielnym wybraniu książeczki ze zbiorów szkolnej biblioteki uczniowie dokonali pierwszego wypożyczenia. Życzymy wspaniałych wrażeń podczas czytania i zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

Pasowanie na Czytelnika – klasa 1c

Pasowanie na Czytelnika – klasa 1b