Uroczystość otwarcia boiska

11 maja 2016r. na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej i lokalnej, tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie długo wyczekiwanego boiska wielofunkcyjnego. Na tę uroczystość przybyli włodarze miasta, pan Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska, pan Bogdan Oleszek Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, pan Wojciech Błaszkowski Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska, pan Marek Bumblis Radny Miasta Gdańska,  pan Włodzimierz Bartosiewicz Dyrektor Naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, pan Wiesław Galikowski Dyrektor Biura Planowania i Budżetu DRMG, pan Grzegorz Szczuka

Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego UMG , Zarząd i członkowie Rady Dzielnicy Chełm, przedstawiciele patrona szkoły funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej, dyrektorzy zaprzyjaźnionych, sąsiednich placówek oświatowych. Nie zabrakło ludzi ze świata sportu. Zaszczycili nas obecnością: pan Leszek Blanik – mistrz olimpijski w gimnastyce sportowej, pan Stanisław Lange Dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk, trener kadry olimpijskiej wioślarzy – pan Piotr Buliński oraz dwóch zawodników, którzy wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016. Nie zabrakło także przedstawicieli drużyny Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców z naszej szkoły SUPER TIM 47. Uroczystość uświetniła orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzona przez kapelmistrza kapitana SG Jarosława Rywalskiego.

Po uroczystym przemarszu przedstawicieli klas niosących kolorowe koła zaproszeni gości odebrali je i utworzyli z nich symbol kół olimpijskich, który wraz z mottem MKOL-u „Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój” tworzyły piękną scenerię wydarzeń tego dnia. Następnie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 47-pani Barbara Deptała wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Anną Rożek, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Kornelią Kuklińską i przedstawicielami zaproszonych gości dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Gdy inauguracja boiska nastąpiła, uczniowie w podzięce zaprezentowali bogaty program artystyczny. Dziewczynki z klas IV-VI wystąpiły w tańcu cheerleaderek, któremu podniosłości dodała muzyka grana na żywo przez orkiestrę oraz pompony w narodowych, biało-czerwonych kolorach. Najzdolniejsze uczennice zaprezentowały się w pokazie taneczno-akrobatycznym do utworu Shakiry „Waka, waka”, a najmłodsi uczniowie z klas O-III zatańczyli „Taniec Mai” do piosenki Pszczółki Mai, który porwał do wspólnej zabawy całą publiczność szkolną. Na koniec swoje umiejętności zaprezentowali karatecy, na co dzień trenujący w naszej szkole pod okiem pana Adriana Litwińskiego.

Po części artystycznej przyszła kolej na przetestowanie nowych  obiektów. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali  I Szkolne Igrzyska Sportowe dla uczniów klas IV-VI. Niestety z 7 zaplanowanych konkurencji udało się rozegrać tylko 5, ale aura tylko na chwilę popsuła humory uczniom, bo i tak 11 maja zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej dniem, w którym spełniają się marzenia.

Materiał wideo

Dzieci szczęśliwe, miasto dumne. Na Chełmnie oddano do użytku 79 boisko.

Zdjęcia rodziców

Zdjęcia wykonane przez pana Pawła Dawida (hasło dostępu sp47)

Artykuł z uroczystości

Artykuł prasowy