Ogólnopolskie wybory książek

18 lutego wzięliśmy udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek. 267 uczniów naszej szkoły z kl. I – VI zagłosowało na ciekawe książki, które przeczytali w ostatnim czasie i chcieliby mieć w bibliotece szkolnej. Powstała bardzo długa lista tytułów ok. 300 pozycji.

Książki z największą liczbą głosów to: Zaopiekuj się mną – seria; Baśnie  H.CH Andersena; Dziennik Cwaniaczka; Minecraft; Mikołajek – cykl; Martynka – cykl; Koszmarny Karolek – cykl; Ania z Zielonego Wzgórza; Magiczne drzewo – cykl; Dzieci z Bullerbyn; Charlie i fabryka czekolady; Karolcia; Kubuś Puchatek; Zezia i Giler; Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – cykl; Percy Jackson i bogowie olimpijscy – cykl; Zapiski luzaka skazany na sukces – cykl; Brzechwa dzieciom; Nela na trzech kontynentach. Podróże w nieznane; Moja najlepsza przyjaciółka i inni wrogowie.

Listę z tytułami 77 książek, które otrzymały co najmniej 2 głosy, przesłaliśmy do organizatorów  Ogólnopolskich Wyborów Książek, skąd trafi do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dziękujemy uczniom za liczny udział w wyborach książek, a rodzicom i wychowawcom dziękujemy za współpracę.

Organizator wyborów w SP 47

nauczyciel bibliotekarz, Koło Biblioteczne i Sekcja Łączników Bibliotecznych