Obchody Światowego Dnia Serca

rysunek dziecięcy serca z napisem Wszystko dla sercaSerce to jeden z najbardziej zapracowanych narządów. Kurczy się ponad 100 000 razy na dobę. Warto więc wiedzieć, czego potrzebuje, aby dobrze pracować, a co mu nie służy. Dnia 29 września obchodziliśmy Światowy Dzień Serca. Celem akcji było zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia.

Tego dnia uczennice z Koła HOPR stworzyły stanowisko pomiaru ciśnienia tętniczego, pulsu, saturacji i wagi. Na lekcjach przyrody, biologii i godziny wychowawczej oglądaliśmy filmy na temat funkcji serca oraz dbania o ten pracowity narząd. Na zajęciach Fit Klasy i WF zaproponowaliśmy uczniom ćwiczenia Cardio, zwiększające wydolność krążeniowo-oddechową. Klasy 0-III w ramach akcji stworzyły plakat pt. „Wszystko dla serca”. Po tej akcji już każdy uczeń wie, że serce kocha aktywność fizyczną wspartą zdrowym odżywianiem.