November ISt O.K.

Listopad nie musi być szary i nudny. Przekonali nas o tym uczniowie klas II i III, którzy przygotowali przedstawienie w języku niemieckim i angielskim pt. „November ISt O.K.”. W pierwszej części uczniowie uczęszczający na kółko języka niemieckiego, prowadzonego przez Joannę Górską, przedstawili legendę o Świętym Marcinie pt. „Die Legende von Sankt Martin“.

Dowiedzieliśmy się, kim był Marcin, jak został świętym i dlaczego 11 listopada w Niemczech na obiad podawana jest gęsina, a dzieci po zmroku uczestniczą w pochodach z kolorowymi lampionami i latarenkami. Druga część przedstawienia poświęcona była angielskiemu świętu Bonfire Night. Uczniowie klas III pod opieką Małgorzaty Korczewskiej przedstawili sztukę Roberta Reed’a  pt. „The First Guy Fawkes Night”. Przenieśliśmy się do Londynu w 1605r. Poznaliśmy głównych bohaterów Spisku Prochowego, jaki był ich plan i dlaczego się nie powiódł. Na zakończenie przedstawienia, jak Anglicy 5 listopada, obejrzeliśmy pokaz fajerwerków. Przedstawienie „November ISt O.K.” dało nam możliwość poznania ciekawych zdarzeń z Niemiec i Anglii, a także żywy kontakt z językami tych krajów. Udowodniło nam też, że listopad może być kolorowy, jasny i  wręcz wystrzałowy.

Galeria…