Nasza rewizyta w Niemczech

W dniach 16-21 września 2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wymianie polsko- niemieckiej z Helene-Lange Gymnasium. Grupa piętnastu uczniów, pod opieką pani Agnieszki Wolińskiej-Prusik i Marty Szczuckiej, wyjechała w niedzielę rano z rewizytą do Rendsburga.

Na miejsce dotarliśmy wieczorem. Po przywitaniu się ze swoimi partnerami oraz ich rodzinami, uczniowie udali się do domów swoich gospodarzy.  Tak jak nasi poprzednicy, pierwszego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych. W trakcie kolejnych dni zwiedzaliśmy miasto Kiel oraz uczestniczyliśmy w zajęciach w Kunsthalle, wspinaliśmy się w parku linowym w Eckenforde, zwiedzaliśmy Hamburg i podziwialiśmy park miniatur w MinaturWunderLand. W przedostatni dzień wymiany mieliśmy możliwość podsumowania naszego spotkania, wymiany doświadczeń i podziękowania organizatorom podczas kolacji pożegnalnej w Bootshouse. Uczniowie równie ciekawie spędzali czas poza programem. Dużo rozmawiali z członkami rodzin, które gościły ich przez cały ten czas. Dowiedzieli się wiele o kulturze i sposobie spędzania wolnego czasu oraz mieli okazję spróbować specjalności miejscowej kuchni. Tygodniowy pobyt u rodzin niemieckich  był również praktyczną lekcją języków obcych. Uczestnicy komunikowali się głównie w języku angielskim i niemieckim, ale także nauczyli swoich partnerów oraz ich rodzin kilku podstawowych zwrotów w języku polskim. Podczas wyjazdu z Niemiec nie brakowało uścisków i łez.  Pobyt upłynął w miłej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci. Warto zaznaczyć, że spotkanie w Niemczech zostało dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Galeria…