Lekkoatletyczne powitanie wiosny

W sobotę 14 marca 2018 r. na krytej bieżni Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbyły się halowe zawody dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Lekkoatletyczne powitanie wiosny”. Organizatorem tej imprezy popularyzującej lekką atletykę wśród dzieci i młodzieży jest Klub Sportowy AZS AWFiS w Gdańsku.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: starsza – rocznik urodzenia 2004 i 2005 oraz młodsza – dzieci urodzone w 2006 roku i młodsze. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów: Kaja Ziółkowska, Wiktoria Kostecka, Lena Dudek, Zuzia Jagła, Wiktoria Puzio, Julia Glaza, Maja Gołąbek, Nikola Ostrowska, Julia Sprenger, Liwia Pabian, Julia Grabowska, Alan Wawrzyniak, Julian Pawłowski, Jakub Majewski.

W kategorii dzieci młodszych medale zdobyły:

Wiktoria Kostecka złoty medal w biegu na 600 m oraz Lena Dudek brązowy medal. Julia Grabowska zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m, a Kaja Ziółkowska wywalczyła brąz w rzucie piłką lekarską.

W kategorii dzieci starszych medale zdobyli:

Alan Wawrzyniak – pierwsze miejsce w biegu na 600 m oraz drugie miejsce w biegu na 60 m. Julia Glaza zdobyła srebro w biegu na 600 m, a Zuzia Jagła wywalczyła brązowy medal na tym samym dystansie.  W rzucie piłką lekarską uczennice naszej szkoły zarezerwowały dla siebie wszystkie miejsca na podium: Maja Gołąbek – złoto, Nikola Ostrowska – srebro, Wiktoria Puzio – brąz.

Gratulacje dla wszystkich reprezentantów SP 47 !!!

Galeria…