Konkurs na najładniejszą latarenkę „Die schönste Laterne” rozstrzygnięty!

Jak co roku szkolny korytarz rozświetlają latarenki wykonane przez uczniów uczęszczających na zajęcia „Kółka języka niemieckiego”.  Według legendy, pewnego zimowego wieczora,  przejeżdżający obok bramy miasta  rycerz Marcin przeciął  mieczem swój płaszcz i jedną część dał napotkanemu żebrakowi. Tej samej nocy  rycerz ujrzał we śnie Jezusa. Chrystus był odziany w tę część płaszcza, którą Marcin podarował biedakowi.

Dzień Świętego Marcina  to niemiecka uroczystość, która przypada na 11 listopada i wprowadza nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra. Na cześć Świętego Marcina 11 listopada Niemcy podają na obiad pieczoną gęś oraz zajadają się pysznymi, nadzianymi białym makiem  rogalami.  Specjalnie na tę okazję dzieci przygotowują latarenki i lampiony, z którymi, po zapadnięciu zmroku,  uczestniczą w pochodzie i śpiewają pieśni okolicznościowe.

Konkurs na najładniejszą latarenkę  „ Die schönste Laterne”

I miejsce:    Patrycja Cichocka kl. III d

II miejsce: Oliwia Elert kl. III d i Kacper Wijata kl. III d

III miejsce: Kaja Ziółkowska kl. III a i Ola Brandt kl. III a

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję!

Galeria…