Klasa IVd na wieży Bazyliki Mariackiej

20 września 2018 roku klasa IVD udała się na gdańską starówkę. Tam pod opieką przewodnika pani Leny Wołowik przez trzy godziny dzieci poznawały historię Gdańska. Byliśmy w miejscu gdzie 600 lat temu płynęła fosa i wznosiły się wały i mury obronne miasta.

Przeszliśmy bramami i traktem, którym wwożono do Gdańska królów. Zobaczyliśmy jak żyli i mieszkali dawni gdańszczanie. Poznaliśmy mechanizm działania żurawia. Pani przewodnik opowiedziała nam o niektórych gdańskich legendach. Szukaliśmy śladów tych opowieści np. kamiennych zabawek Stolema. Na wystawie fotografii zobaczyliśmy zniszczenia zabudowy naszego miasta po drugiej wojnie światowej. Weszliśmy na wieżę Bazyliki Mariackiej pokonując 365 schodów. Warto było podjąć ten trud, widok na Trójmiasto, Żuławy i Zatokę gdańską był wspaniały. Wycieczkę zakończyliśmy wypadem na lody.

Galeria…