Zbiory biblioteki i działania

Biblioteka posiada wypożyczalnię i czytelnię. W czytelni znajdują się 4 komputery  multimedialne oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Księgozbiór biblioteki liczy około 11 tys. dokumentów bibliotecznych.

Zbiory biblioteki obejmują: wydawnictwa informacyjne, lektury dla poszczególnych klas, literaturę popularnonaukową i literaturę piękną dla dzieci i młodzieży oraz księgozbiór pedagogiczny i metodyczny dla nauczycieli.

Gromadzimy zbiory książkowe i multimedialne.

Prenumerujemy czasopisma

–          dla uczniów ( „Kumpel”, „Młody Technik”, „Poznaj Świat”, „Świerszczyk”, „Victor Junior”);

–     dla nauczycieli. („Biblioteka w Szkole”, „Doradca Dyrektora Szkoły”, „Dziennik Bałtycki”, „Edukacja Pomorska”, „Głos Nauczycielski”, „IT w Edukacji”, „Język Polski w Szkole dla kl. IV-VI”, „Poradnik Bibliotekarza”, „Świetlica”, „Wiadomości Historyczne”, „Wszystko dla Szkoły”, „Wychowanie w Przedszkolu”, „Życie Szkoły”.

W bibliotece i czytelni multimedialnej w roku szkolnym 2014/2015

1. Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ( X 2014)
  • uroczyste pasowanie uczniów klas IA, IB, IC,ID, IE na czytelników biblioteki szkolnej
  • „Kto czyta książki ten żyje podwójnie”wystawa