Gdańsk- miasto wolności i solidarności

W 30 rocznicę wyborczego zwycięstwa „Solidarności” Rada Miasta Gdańska ustanowiła rok 2019 Rokiem Wolności i Solidarności w Gdańsku. W tym  roku przypada bowiem rocznica 30-lecia obrad Okrągłego Stołu i pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu.

W celu uczczenia ustanowionego Roku Wolności i Solidarności w Gdańsku tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Konstruktorskiego „Twórczy Konstruktor LEGO 2019 r.” miała hasło Gdańsk- miasto wolności i solidarności. Tegoroczny konkurs adresowany był do uczniów klas drugich oraz trzecich. Wzięło w nim udział 14 dwuosobowych zespołów wyłonionych w drodze klasowych eliminacji. Zadaniem uczestników konkursu było skonstruowanie budowli zgodnej z hasłem konkursu, które wcale nie było łatwe do interpretacji. Mimo to naszym uczniom udało się wyczarować z klocków LEGO charakterystyczne dla Gdańska symbole, obiekty i pomniki, a nawet całe sceny w wydarzeń historycznych, przez co konkurs stał się ciekawą lekcją o naszym pięknym mieście. Jury z Panią dyrektor na czele w niełatwym zadaniu wyłonienia zwycięzców brało pod uwagę nie tylko ogólne wrażenia estetyczne, kreatywność, technikę wykonania, ale przede wszystkim nawiązanie do hasła konkursu. W konkursie zwyciężył zespół braci – Piotrka i Pawła z klasy II B zdobywając tytuł Twórczego Konstruktora LEGO 2019 roku. Drugie miejsce zdobył zespół Tatiany i Wiktora z klasy III A, a trzecie miejsce zajęła budowla stworzona przez zespół Franka i Szymona z klasy II A. Wszystkim zespołom dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłowości. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Galeria…