Das ist doch sehenswert

konkurs 1 - KopiaIV Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Językowy „Das ist doch sehenswert” to kolejny konkurs z języka niemieckiego, w którym uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej nr 47 wzięli z chęcią udział. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę krajoznawczą państw niemieckojęzycznych DACHL.

Aby przejść do etapu powiatowego należało wykonać ciekawą pracę artystyczną, przygotować grę dydaktyczną, bądź stworzyć broszurę reklamową o mieście lub regionie przy użyciu komputera. Największą popularnością wśród siódmoklasistów cieszyła się praca artystyczna i gra dydaktyczna sprawdzająca znajomość krajów DACHL.

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

• Julia Zajder

VII D

„Der Fernsehturm”

• Julia Jakubowska

VII B

„Zamek Neuschwanstein w Bawarii”

• Marta Wysocka

„Das Branderburger Tor”

• Zuzanna Wollenszleger
  • Zuzanna Wachowska i Weronika Wiśniewska
  • Paweł Piekarski

VII C

VII D

„Wieża Telewizyjna w Berlinie”

„Die Deutschtour”

„Das Erlebnis in DACHL”

Rozstrzygnięcie konkursu zostanie opublikowane na stronie internetowej organizatora: http://www.sp48gdansk.edupage.org do 13.04.2018r.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Galeria…