Czwartek lekkoatletyczny I edycja – Wiosna 2017

W poniedziałek 22 maja 2017 roku na obiekcie sportowym Gdańsk-Młyniec rozegrano I wiosenną edycję „Czwartków Lekkoatletycznych” dla szkół podstawowych. Zawody zorganizował Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk. Zmagania młodych lekkoatletów odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

• skok w dal ze strefy.

Naszą szkołę reprezentowało 28 uczniów i uczennic startujących we wszystkich 10 konkurencjach. Wywalczyliśmy 9 medali różnych kolorów oraz wiele czwartych, piątych i szóstych miejsc, co w przeliczeniu na punkty z pewnością da szkole wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Złotymi medalistami zostali Julian Pawłowski z klasy VI C w konkursie skoku w dal oraz Weronika Wiśniewska uczennica klasy VI C w chodzie sportowym na dystansie 1000 m. W tej konkurencji lekkoatletycznej całe podium należało do naszej szkoły i tak srebrny medal wywalczyła Zuzanna Wachowska VI C, a brązowy Oliwia Kornatowska VI C. Ponadto Zuzanna Jagła V D zajęła III msc. w biegu na dystansie 600 m, Alan Kocięda VI A II msc. w biegu na dystansie 60 m, Franciszek Jankowski VI B II msc. w biegu na dystansie 300 m. Bartosz Adamczak VI C wywalczył II msc. w chodzie sportowym na dystansie 1500 m, a Oskar Kałuski V B zdobył brązowy medal w biegu na dystansie 60 m. Wszystkim reprezentantom szkoły gratulujemy postawy i wyników sportowych.