#ChceMiSie – Dzień Bez Śmiecenia

11 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bez Śmiecenia. W tym roku odbył się on pod hasłem #ChceMiSie jednocześnie zachęcając do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Podczas tegorocznej edycji Dnia bez Śmiecenia nie tylko nie śmieciliśmy, ale  zbieraliśmy. Na terenie szkoły odbyła się zbiórka makulatury, w którą włączyli się uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Wspólnie uzbieraliśmy  cały kontener makulatury. W klasach odbyły się również pogadanki podczas których weryfikowaliśmy znajomość 10 zasad Kultury Segregacji. Zaś na godzinach wychowawczych dzieci wykonywały klasowego lapbooka promującego m.in. selektywną zbiórkę odpadów. Dla utrwalenia wiadomości uczestniczki koła przyrodniczego przygotowały gazetkę szkolną „Śmieciojadki uczą segregować”.

Galeria…