Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom jest kampanią społeczną, rozpoczętą w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka:

kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Celem kampanii jest zachęcanie rodziców, nauczycieli czy innych dorosłych w życiu dziecka do 20 minut czytania dziennie. Codziennie! – co jest przyjemnością dla dziecka, mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

W naszej świetlicy również realizowaliśmy program codziennego czytania, jednocześnie zachęcając dzieci do czytania w domu. Świetliczaki brały udział w konkursie, a ich zadaniem było, po przeczytaniu książki lub opowiadania, zilustrowanie przygody. Naszym laureatem został FRANEK OŚCIŁOWSKI z klasy Ia. Serdeczne gratulacje!!!

Zwieńczeniem konkursu było nie tylko uroczyste wręczenie nagrody Frankowi, ale również wysłuchanie ulubionych opowiadań pracowników naszej szkoły.

Galeria…