Bieg Czyste Miasto Gdańsk

W sobotę 15 września 2018 roku przy SP 12 na gdańskim Ujeścisku  odbyła się duża impreza środowiskowa organizowana przez ZAKŁAD UTYLIZACYJNY w GDAŃSKU oraz RADĘ DZIELNICY ŁOSTOWICE I UJEŚCISKO. Na mieszkańców i gości czekało wiele atrakcji.

Najważniejsza była rywalizacja w biegach dzieci, młodzieży do lat 15 na dystansach od 200 do 880m oraz 10-kilometrowym  biegu głównym przeznaczonym dla osób dorosłych. W każdej grupie wiekowej wyróżniono trzy czołowe miejsca, ponadto każdy uczestnik, który dotarł do mety otrzymał pamiątkowy medal, butelkę wody i pakiet startowy. Drużyna SP 47 GDAŃSK była najliczniejsza pośród wszystkich szkół, przedszkoli.  Wysoka frekwencja dopisała szczególnie w roczniku klas ósmych. Największe sportowe sukcesy odnieśli uczniowie klasy 6c zajmując drugie miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców. Drużyna ogółem wywalczyła 4 pucharki. Oto szczegółowe wyniki:

NATALIA PUZIO klasa 4f – I miejsce w kategorii dziewcząt do 9 lat,

MICHAŁ CHYŁA klasa „0” – II miejsce w kategorii chłopców do 6 lat,

WIKTORIA WASILUK klasa 6c – II miejsce w kategorii dziewcząt do 12 lat,

ANTONI MYLIM klasa 6c – II miejsce w kategorii chłopców do 12 lat,

ZOFIA BULIŃSKA nasza absolwentka – II miejsce w kategorii kobiet do 20 lat.

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom udanych startów oraz dziękujemy rodzicom za pomoc, opiekę i dopingowanie naszej drużynie.

CZEKAMY NA PODSUMOWANIE WYNIKÓW SZKOLNYCH DRUŻYN!!!

Galeria…