Bicie rekordu w RKO – ogólnopolska akcja WOŚP

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób w ramach ogólnopolskiej akcji WOŚP. W tym roku SP 47 świętowała Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca wraz z zaproszonymi gośćmi.

16 października w samo południe przez 30 minut RKO aż na 19 fantomach, u boku studentów z trzeciego roku ratownictwa medycznego z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, wykonywali uczniowie z Koła HOPR, uczniowie z klasy VII C i VIII A, a także mali ratownicy z klasy II C. Cała ekipa ratunkowa spisała się na medal, promując naukę pierwszej pomocy. Dziękujemy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu za zaangażowanie w akcję oraz za udostępnienie dodatkowych fantomów. Zapraszamy do bicia rekordu z WOŚP w przyszłym roku!

Czytaj również…

https://dziennikbaltycki.pl/europejski-dzien-przywracania-czynnosci-serca-tysiace-uczniow-z-pomorza-zdalo-dzis-egzamin-z-reanimacji-ucza-sie-ratowac-zycie/ar/c14-14508257

Galeria…