Akcja „Zima w mieście”

Od 11 do 16 lutego 2019 roku w naszej szkole organizowaliśmy zajęcia w ramach akcji ZIMA W MIEŚCIE.  Pierwszy tydzień ferii minął nam niezwykle szybko, gdyż każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Było coś dla duszy, coś dla ciała, jak również coś dla umysłu 🙂

PONIEDZIAŁEK 11.02.2019 upłynął pod znakiem zabaw na basenie i rozgrywek sportowych w sali  gimnastycznej. W ramach wytchnienia wykonywaliśmy pracę plastyczną pt. „Morska przygoda”.

WTOREK 12.02. to szaleństwo w parku trampolin. Byliśmy tak wyczerpani, że nie mieliśmy już siły na nic innego.

ŚRODA 13.02. to poranny seans filmowy. Oglądaliśmy „Lego przygodę 2”. Po powrocie do szkoły robiliśmy kartki walentynkowe dla naszych najbliższych oraz braliśmy udział w walentynkowych konkursach i śpiewaliśmy polskie przeboje.

CZWARTEK 14.02. był kulturalną przygodą w Teatrze Miniatura. Przedstawienie „Bajki Robotów” na podstawie opowiadań Stanisława Lema przeniosło nas w odległe galaktyki, a w szkole dowiedzieliśmy się, że ze zwykłych produktów spożywczych można stworzyć reakcję chemiczną przypominającą wybuch wulkanu.

PIĄTEK 15.02. Rano udaliśmy się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 16, gdzie policjanci, strażacy i Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego zorganizowali festyn. Atrakcji było co niemiara! Sprawdzaliśmy swój refleks, rzucaliśmy do celu w specjalnych alko-goglach, projektowaliśmy znaczki odblaskowe, testowaliśmy swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, jeździliśmy na rowerze po torze przeszkód, a nawet mogliśmy wejść do wozu strażackiego. Po południu opanowaliśmy naszą szkolną stołówkę, gdzie robiliśmy zdrowe, kolorowe kanapki. Na zakończenie naszych ferii bawiliśmy się na balu karnawałowym.

Dziękujemy wszystkim za wspaniale spędzony czas!

Galeria…