Akcja rowerowy maj – rozpoczęta!

123 gdańskie szkoły i przedszkola, a wśród nich nasza szkoła weźmie udział w czwartej edycji kampanii Rowerowy Maj. Już od 4 maja zachęcamy naszych uczniów do docierania do szkoły na rowerach, hulajnogach i rolkach. Rowerowy Maj jest edukacyjną zabawą z elementami rywalizacji. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego nagrody przewidziano na wszystkich tych trzech poziomach.

O wyniku szkoły lub klasy zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby uczniów w szkole lub klasie.

W Rowerowym Maju inspirujemy dzieci również  przykładem wybitnych postaci, które nas wspierają. W ubiegłym roku honorowym ambasadorem kampanii był żeglarz olimpijczyk Piotr Myszka. W tym roku pałeczkę przejęła od niego triathlonistka i  blogerka Natalia Wodyńska-Stosik.

Nasza szkoła rywalizuje w kategorii szkoy dużej o nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy zł. ufundowaną przez Prezydenta Gdańska. Klasa o najwyższej frekwencji rowerowej w skali miasta pojedzie na wycieczkę ufundowaną przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną. Nagrody dla pozostałych klas ufundowali partnerzy kampanii – centra nauki i rozrywki, a nagrody indywidualne trafią do najbardziej aktywnych uczestników.

Link do strony z nagrodami: http://www.rowerowygdansk.pl/start,163,217.html

Liczba uczestników z roku na rok rośnie od 2 tys. w 2014 roku do 153 tysięcy potencjalnych uczestników w 2017 roku. W czwartej edycji kampanii udział weźmie 401 szkół i przedszkoli z 21 miast i gmin: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Gdynia, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Zamość, Tczew, Sopot, Skawina, Żukowo, Wadowice, Włodawa, Puck, Kalety, Nowy Dwór Gdański oraz Cedry Wielkie.

Tegoroczną edycję kampanii podczas gdańskich targów BIKE FESTIWAL zainaugurował Zastępca Prezydenta Gdańska Piotr Grzelak, mówiąc, że w Gdańsku zaczynają się inicjatywy małe i duże. – Rowerowy Maj jest taką małą, ale dużą rzeczą. Pomysł na Rowerowy Maj jest bardzo prosty w swej istocie, a budzi wielkie emocje.