Akademia Gdańskich Lwiątek

(Copy)Akademia Gdańskich Lwiątek  to projekt edukacji kulturalnej i historycznej dla klas I – III pod  patronatem honorowym prezydenta miasta Gdańska, włączony do Gdańskiego Programu Edukacji Kulturalnej.  Realizując program Akademii, dzieci odwiedzają placówki kultury (m.in. muzea, teatry),  na terenie Pomorza. Wszystkie wizyty są potwierdzane w Indeksie Gdańskiego Lwiątka za pomocą pieczątek, biletów lub rysunków.

Wewnątrz obiektów grupy są oprowadzane przez przewodników prowadzących lekcje muzealne, bądź pogadanki. Zajęcia rozwijają zainteresowania najbliższym otoczeniem, historią i kulturą Pomorza. Projekt zakłada, iż w każdym kolejnym roku, uczestnik odwiedzi 6 obiektów widniejących na  „liście obowiązkowej” ,  sporządzonej przez  autorów projektu.  Przygotowana została również „lista dodatkowa” uwzględniająca placówki kultury,  które uczestnicy projektu  mogą odwiedzić.Gdańskie Lwiątka z klasy 1 b odwiedziły w tym roku szkolnym: Muzeum Historyczne w Gdańsku: Dom Uphagena, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance,  Żuraw, Ośrodek Kultury Morskiej, Europejskie Centrum Solidarności, Filharmonię Bałtycką, Archikatedrę w Oliwie, Kościół p.w. NMP w Gdańsku, Bibliotekę Miejską. Udział w programie dostarcza uczniom nie tylko nową i ciekawą wiedzę na temat placówek kultury, ale także mnóstwo  niezapomnianych wrażeń związanych z poznawaniem interesujących miejsc oraz historii i tradycji Pomorza. Jak co roku dla uczestników projektu został zorganizowany koncert finałowy Akademii Gdańskich Lwiątek.  Odbył się 12 czerwca w  Filharmonii Bałtyckiej. Był to specjalny program muzyczny z postaciami z serialu TREFLIKI.  Gdańskie Lwiątka z klasy 1 b wkrótce rozpoczynają zasłużone wakacje. We wrześniu znowu ruszą szlakiem gdańskich placówek kultury.

Galeria…